Pas op voor besmette chocolade-paashazen!
Twee chocolade-paashazen, waarvan volgens onderzoek in Duitsland is gebleken dat ze vervuild zijn met minerale oliën, zijn ook in ons land te koop.
Volgens de consumentenorganisatie foodwatch gaat het om de Riegelein Confiserie-goudhaas (60 gram) bij Sligro en de Lindt-goudhaas (100 gram), te vinden bij Sligro en Albert Heijn.
De Duitse tak van voedselwaakhond foodwatch vond de minerale oliën in acht van de twintig onderzochte paashazen. ‘In Nederland zijn ze niet getest, maar ze zien er met dezelfde verpakking precies het zelfde uit.’
Gevaar
De Europese Autoriteit voor voedselveiligheid (EFSA) verdenkt de oliën ervan onder meer kankerverwekkend te zijn, aldus foodwatch. Mogelijk is het spul afkomstig uit de jutezakken waarin de cacaobonen zaten.
Ook werd in Duitsland bij vijftien van de twintig paashazen meer dan 2 milligram per kilo verzadigde koolwaterstoffen aangetroffen, wat zich kan ophopen in organen en daar schade kan veroorzaken, meldt foodwatch verder.
Bron: ANP
You might also like
Artsen waarschuwen voor gevaar met avocado
Deze en andere artikelen lezen zonder advertenties en pop ups? Klik hier! Avocado’s worden populairder en populairder. Ze zijn veel meer dan alleen een food-trend, want inmiddels is deze gezonde
Last van muggen ? Gebruik dit natuurlijke middel !
Deze en andere artikelen lezen zonder advertenties en pop ups? Klik hier! Dames en heren, U heeft te maken met een echte muggenplaag. Buiten dat U wordt opgevreten en jeukplekken
Zo krijg je een beter zelfbeeld in 30 dagen
Deze en andere artikelen lezen zonder advertenties en pop ups? Klik hier! Pen en papier is genoeg om van een laag zelfbeeld af te komen. Volgens de Amerikaanse therapeut Jennice
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!