Wetenschappers waarschuwen: eet geen mossen met viagra-effect
Mensen in Nieuw-Zeeland eten een mos dat tussen stoeptegels groeit, omdat het een effect zou hebben dat vergelijkbaar is met viagra. Wetenschappers waarschuwen nu dat ze dat beter niet kunnen doen.
Online wordt het mos gepromoot als natuurlijk alternatief voor viagra, maar dat is het niet, aldus deskundige van de universiteit van Otago, dr. Allison Knight. Ze doopte het in Nieuw-Zeeland veel voorkomende plantje al om tot ‘sexy stoepmos’. Ze waarschuwt dat de plant giftig kan zijn. De korstmos kan vervuild zijn door urine of uitwerpselen van honden, uitlaatgassen en lood.
De plant in kwestie groeit alleen in Nieuw-Zeeland en Australië, meestal in stedelijke gebieden. Vooral in China gaat het mos in poeder- of pilvorm veelvuldig over de toonbank. Knight vertelt dat de meeste producten online voor 80 procent uit gewone viagra bestaan en voor slechts 20 procent uit de plant. Er is volgens de onderzoeker tot nu toe geen onderzoek gedaan naar de effectiviteit van de korstmos of naar de veiligheid ervan voor menselijke consumptie. Ze raadt het gebruik ervan dan ook af.
Bronnen:
You might also like
Drie sneetjes spek per dag verhoogt risico op dodelijke hartaandoening
Wie elke dag 50 grams spek eet, kan daarmee het risico te sterven aan een hartkwaal met 24 procent verhogen. Dezelfde hoeveelheid spek verhoogt je risico aan kanker te sterven
Op deze leeftijd begint onze stofwisseling trager te werken
Eten wat je wilt zonder een grammetje aan te komen, het lijkt zo vanzelfsprekend als je jong bent. Maar naar mate je ouder wordt gaan die kilo’s er ineens minder
Fruit en groente in de frigo: hou ze gescheiden!
De meeste mensen met de koffer vol boodschappen haasten zich naar huis om de verse voedingsmiddelen zo snel mogelijk in de koelkast te leggen. Groente en fruit belanden daarbij meestal