Bosbessensap kan verhoogde bloeddruk verlagen
Een experimenteel onderzoek wees uit dat langdurige consumptie van rode bosbessensap de hoge bloeddruk verlaagt en de functie van bloedvaten verbetert.
Op een bepaald punt in hun leven ontwikkelen veel mensen verhoogde bloeddruk, zelfs hypertensie en functionele stoornissen in bloedvaten die verband houden met een lichte ontsteking. Naast medicamenteuze therapieën speelt voeding een sleutelrol bij het beheer van deze aandoeningen.
Epidemiologische studies hebben aangetoond dat polyfenolrijk voedsel het risico op hart- en vaatziekten vermindert. Bosbessen, blauwe bosbessen, cranberry en zwarte bessen zijn uitstekende bronnen van polyfenolen.
In haar proefschrift onderzocht Anne Kivimäki, MSc (Food Science) de cardiovasculaire effecten van koudgeperst bosbessensap, cranberrysap en zwarte bessensap als drinkvloeistof gedurende 8-10 weken op ratten met genetisch hypertensie (SHR).
Verdund bosbessensap verlaagde de hoge bloeddruk aanzienlijk, terwijl sap met meer polyfenolen de functie van de bloedvaten verbeterde tot het niveau van gezonde vaten. Het sap verhinderde niet de leeftijdsgerelateerde verhoging van de bloeddruk typisch voor de hypertensieve dierenstam.
Bosbessensap verhinderde de expressie van genen geassocieerd met lichte ontsteking in de aorta. Het effect van andere bessensappen was minder uitgesproken.
Aan de basis van het effect ligt waarschijnlijk de vermindering van lichte ontstekingen en mechanismen die verband houden met het renine-angiotensinesysteem, een centrale regulator van de bloeddruk en de beschikbaarheid van stikstofmonoxide, een lokale endotheliale vaatverwijdende factor.
“Deze experimentele bevindingen hebben bewijs nodig van vergelijkende klinische studies bij gezonde personen met een licht verhoogde bloeddruk die op dit moment voedings- en leefstijlbegeleiding hebben gekregen in plaats van medicamenteuze therapie. Bosbessensap is geen vervanging voor medicatie, maar het is een goed voedingssupplement, ”zegt Kivimäki.
Het doctoraatsproefschrift van Kivimäki getiteld ‘Lingonberry-sap, bloeddruk, vaatfunctie en ontstekingsmarkers bij experimentele hypertensie’ werd op 13 december 2019 onderzocht en geaccepteerd voor een doctoraat aan de Universiteit van Helsinki. Het proefschrift kan worden geraadpleegd via de dienst E-thesis.
Tot Slot:
Big Pharma jaagt op websites zoals de onze en is daar zeer succesvol in. Meer dan 80% en de kennis daarin is reeds verwijderd van het web. Ook wij zijn hierop geen uitzondering en zijn om te overleven volledig afhankelijk van donaties van onze lezers. Laat de kennis over echte natuurgeneesmiddelen niet verloren gaan! Indien u het belangrijk vindt wat wij doen overweeg dan ons te steunen met een donatieKlik hier om te doneren, zodat wij ons staande kunnen houden tegen BigParma!
You might also like
Stop hoofdpijn zonder pillen
Luister naar dit artikel Heb je last van hoofdpijn? Als je meestal een pijnstiller gebruikt, maak je het misschien erger. Rebound-hoofdpijn van ibuprofen en andere OTC-pijnstillers zijn een groot probleem,
Krijg verlichting van een pijnlijke stijve nek in 60 seconden met deze eenvoudige techniek
Luister naar dit artikel Heb je last van pijn in de nek waardoor het moeilijk is om het hoofd heen en weer te bewegen? Volgens Spine Health is een stijve
Een goede vitamine D-status kan beschermen tegen kanker
Luister naar dit artikel Een goede vitamine D-status is gunstig, zowel bij de preventie van kanker als bij de prognose van verschillende vormen van kanker, volgens een nieuw onderzoek. De